Właściwości i zastosowania powłok termicznych
W ostatnich latach oszczędność energii stała się koniecznością dla wielu mieszkańców Polski. Zaostrzyły się wymagania w zakresie efektywności energetycznej domów, wzrosły również koszty ogrzewania budynków w sezonie zimowym. Nieprzypadkowo Polacy zaczęli szukać nowych rozwiązań, które mogą przynieść realne oszczędności w tej dziedzinie. W niniejszym wpisie tłumaczymy, dlaczego ocieplanie powłokami termicznymi może się opłacać.
Co to jest powłoka termiczna?
Powłoka termiczna to rodzaj materiału izolacyjnego stosowanego do ocieplania ścian zewnętrznych. Może być stosowany zarówno w nowych, jak i istniejących już budynkach, dlatego należy do grupy bardzo uniwersalnych materiałów cieszących się coraz większym uznaniem w branży budowlanej. Powłoki ocieplające – o świetnych właściwościach izolacyjnych – są wykonywane ze spoiw mineralnych i organicznych bądź nieorganicznych wypełniaczy o dużej skuteczności.
Na czym polega ocieplanie powłokami termicznymi?
Powłoki termoizolacyjne są stosowane w celu obniżenia kosztów eksploatacyjnych budynku poprzez zmniejszenie przenikania ciepła i utrzymywanie obiektów w chłodniejszej temperaturze latem i cieplejszej zimą. Ocieplanie powłokami termicznymi przynosi wiele korzyści – to sprawdzony sposób na wyeliminowanie mostków termicznych. Nasza firma korzysta z najlepszych materiałów, które gwarantują świetną izolację termoakustyczną, a także zapewniają swobodny przepływ pary wodnej. Dzięki temu wilgoć jest zawsze odprowadzana na zewnątrz domu – zapobiega to rozwojowi glonów i grzybów, a ściany mogą „oddychać” całą swoją strukturą.
Ocieplanie powłokami termicznymi to świetny sposób na termorenowację. Możesz skorzystać z naszej oferty również wtedy, gdy przeprowadzasz remont budynku starszej daty, charakteryzującego się podwyższoną wilgotnością.